Business Officekmekoy

Metro İnternet

Business Officekmekoy internet altyapısında Metro Ethernet teknolojisi tercih edilmiştir.

Metro Ethernet; öncelikli olarak orta ve büyük ölçekli şirketler olmak üzere, internet kullanımının yoğun olarak yapıldığı yerlerde tercih edilebilen kurumsal bir internet hizmetidir.

Metro Ethernet, fiber optik kablolar üzerinden Business Officekmekoy'e ayrı bir hat tanımlanarak sağlanmıştır. Tercihimize göre 20 Mbit/sn arasında simetrik veri gönderim imkanına sahiptir.

Metro Ethernet, internet kullanımının yoğun olduğu yerlerde kullanılan bir kurumsal internet hizmetidir. ADSL ve VDSL hizmetlerine bakış en büyük farkı, bağlantının fiber optik kablolar üzerinden yüksek bant genişliğinde simetrik olarak sağlanıyor olmasıdır.

Fiber optik kablolar sayesinde, çok düşük gecikme oranları ve yüksek indirme ve yükleme hızlarına erişilir. Aynı zamanda simetrik bağlantı ile internet hattında darboğaz yaşanmaz.

Bu hizmetten yararlananlar; klasik xDSL çözümlerinden ziyade özel tahsis edilen hat ile bağlandıklarından, normal kullanıcıların yaşadığı yavaşlama ve kesinti gibi problemlerden etkilenmezler.

ADSL ve VDSL hizmetinde olduğu gibi, problem yaşandığı zaman müşteri hizmetleri tarafından arıza kaydı alınmaz, direkt duruma teknik ekip tarafından müdahale edilerek en kısa zamanda çözümü sağlanır.

Simetrik bağlantı, hem indirme (download) hemde yükleme (upload) hızlarının eşit olduğu bağlantı türüne denir. Bu tür bağlantılar fiber optik kablolar üzerinden sağlanır.

Asimetrik olan ADSL ve VDSL hizmetlerinde kullanılan eski teknolojilerdendolayı, internetten indirme yapılırken bir yandan yükleme yapılmaya çalışıldığında hat darboğaz olarak geçici süreliğine kullanılamaz hale gelir. Fiber optik bağlantıyla sağlanılan simetrik bağlantıyla bu problem yaşanmaz.

blogox.png
METHAS İnşaat Emlak
Danışmanlık Hizmetleri

ADRES:Teraziler Cd. Meclis Mh.
Derviş Sk. No:38 Madenler
Sancaktepe / İstanbul
TELEFON
© 2018, DijitalYayıncım

Search